Kojec dla psa – duży czy mały? Jak dobrać kojec dla czworonożnego przyjaciela?

Kojec dla psa – duży czy mały? Jak dobrać kojec dla czworonożnego przyjaciela?

Categories :

Chcesz kupić psa? W takim razie musisz pamiętać o zapewnieniu wszelkich udogodnień. Jednym z nich jest kojec dla psa. Duży czy mały? To jest właśnie dobre pytanie, na które odpowiadamy w niniejszym artykuł. Przeczytaj nasz tekst, a wybór kojca nie będzie stanowił problemu. 

Kojec dla psa jako bezpieczne spanie dla psa

Dobry kojec powinien zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo. W innym przypadku piesek czujący zagrożenie może niepoprawnie się rozwijać, a także stanowić zagrożenie dla samych właścicieli. Jak tego uniknąć?

Kupując kojec dla psa duży, lub mały należy pamiętać, aby nie wystawały z niego żadne psie zabawki. Dzięki temu wyeliminujemy ryzyko potknięcia lub pokaleczenia się pieska. 

Bezpieczne miejsce do spania dla psa sprawi, że będzie mógł do niego łatwo wejść i wyjść. Jeśli kojec dla psa będzie zbyt mały, wtedy nasz czworonożny pupil będzie musiał się za każdym razem przeciskać. Dlatego specjaliści wskazują, że warto oprócz kojca zapewnić również ogrodzenie wykonane z solidnego i trwałego materiału. 

Na rynku jest mnóstwo propozycji krat zgrzewanych, jednak są one niestety zawodne. Popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach jest zamek przekręcany kluczem lub zasuwa o odpowiedniej wadze. Ważne, aby zasuwa była cięższa od pupila, co uniemożliwi przesunięcie drzwiczek. 

Kojec dla psa – jak dobrać wymiary?

Wybierając kojec dla pieska, trzeba się sugerować przede wszystkim jego rozmiarem. Kojec dla psa duży sprawdzi się dla psów reprezentujących gatunki dużych czworonogów. 

Odpowiedni dobór kojca do potrzeb przestrzennych pupila jest bardzo ważne. W innym razie, gdy piesek będzie miał zbyt mało miejsca i będzie zmuszany do tylko jednej niewygodnej pozycji w rezultacie może się on nieprawidłowo rozwijać. Fachowcy wskazują, że bez względu czy interesuje nas kojec dla psa duży, czy mały warto kupić co najmniej o wymiarach 2,5 m x 2,5 m.