Piękno wewnętrzne jest wartością rzeczywistą

Niniejsza książka pomoże ci rozpoznać tę wewnętrzną światłość, dostrzeganą przez ludzi, którym na tobie zależy, a także otworzyć nowe kanały, by jej blask uwidocznił się nawet jeszcze bardziej. Jeżeli chcesz, by ta książka przyniosła ci jak największe korzyści, to czytając ją i próbując stosować się do jej zaleceń, przyjmij następując robocze założenia: Piękno wewnętrzne jest wartością rzeczywistą i cenną. Ty też masz go mnóstwo. Dzięki prostym praktycznym działaniom możesz sprawić, że twoje piękno wewnętrzne stanie się bardziej widocznie dla ciebie i innych. Książka składa się z ośmiu części opisujących rozmaite metody wydobywania twojego wewnętrznego piękna. Oto one:
Nastawienie – patrzenie na swoje fizyczne i psychiczne ja w taki sposób, żeby wewnętrzna światłość dawała blask. Działania – rzeczy, które należy robić właściwie, aby wyglądać piękniej – i piękniej żyć.
Ciało i dusza – związek między twoim wyglądem i tym, co się pod nim kryje. Po prostu dla przyjemności – radosna strona promiennego wyglądu i samopoczucia. Jakość życia – przenoszenie swojego piękna na wszystkie aspekty życia. Cechy charakteru – dążenie do doskonałości.
Odżywianie się – dbałość o swój stan fizyczny (dobre jedzenie, dobra woda, dobre powietrze) i psychiczny (spożywanie posiłków w miłej atmosferze). Pielęgnowanie ducha — szeroka perspektywa: jak ufać, trzymać się swoich wartości i uświadamiać sobie wzajemne powiązania między wszystkim, co istnieje. Zapewniam, że jeśli chodzi o blask wewnętrznej światłości nie ma wyjątków. Każdy, kto przyjmie te zasady, będzie wyglądał i czuł się piękniej. Dzieje się tak dlatego, że wszyscy mamy w sobie niewyobrażalną światłość, energię i piękno — co Robert Browning nazwał „uwięzionym splendorem”. Wszelkie sugestie na kolejnych stronach, czy je zaszufladkujesz jako ćwiczenia duchowe, praktyczne działania lub beztroską roziywkę, mają ci uświadomić twoją prawdziwą tożsamość. Jeśli będziesz pamiętała, kim rzeczywiście jesteś pośród oczekiwań świata wobec ciebie, twoja wewnętrzna światłość już zajmie się resztą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *